Kalesija 19°

Bosna bolja od Sloge 3:1 /FOTO/

Nakon dugogodišnjeg posta fudbaleri kalesijske Bosne su zabilježili pobjedu nad najljućim rivalom, Slogom iz Tojšića.Pohladnom i maglovitom vremenu i teškom terenu domaći su prikazali veću želju i borbenost, što im se na kraju isplatilo. Strijelci za Bosnu bili su Kitić, Suljić i Zulić, dok je jedini pogodak za tojšićkog drugoligaša postigao Mešić.

Istina, nešto lakšoj, pobjedi Bosne dobrim dijelom, kumovalo je i rano isključenje Semira Mujanovića, koji je zbog drugog žutog kartona morao naputiti teren u 34.minuti meča. Pored tri postignuta pogotka, domaći nisu iskoristili jedanesterac u 40.minuti, kada je u kaznenom prostoru Sloge oboren Suljić, a sudac Omerović pokazao na bijelu tačku. Međutim, Suljićev šut sa jedanest metara završio je iznad gola golmana Imamovića.

Komšijski derbi Bosne i Sloge ostat će upamćen i po vatrenom navijanju kalesijskih “Gazija “ i tojšićkih “Cincara”, koji su cijelim tokom meča gromoglasno bodrili svoje ljubimce, pri čemu su više razloga za radost imali domaći navijači, koji su nakon meča priredili vatromet. Osim manjeg incidenta između “cincara” i policije, drugih izgreda nije bilo.

BOSNA (Kalesija) – SLOGA (Tojšići) 3:1

Kalesija: Gradski stadion. Gledalaca: oko 800. Sudija: Nermin Omerović (Lukavac). Pomoćnici: Enir Sejdić (Gradačac) i Dževad vrbić (Lukavac). Delegat: Mirsad Đuzdanović (Živinice) Žuti kartoni: Mustafić, Kitić (Bosna), M.Šmigalović, Tabalović, Mešić, S.Mujanović  Crveni karton. Semir Mujanović (Sloga). Strijelci: 1:0 Kitić (42), 2:0 Suljić (54),  2:1 Mešić (69), 3:1 Zulić (85).

BOSNA: Smajlović, Lokmić, Mustafić (Fejzić), Poljaković, Hibić, Omerović (Mujkić), Karić, Kitić, Suljić, Zulić, Džanić. Trener: Sadik Osmanović.

SLOGA: Imamović, Pilavdžić, Ma.Šmigalovć,S. Mujanović, Tabalović, A.Mujanović, Zulić, Halilović, Mešić, Mi.Šmigalović (Smajić), Šehić. Trener: Safet Mujkić.